top of page
#-5.jpg

דרור וייס
מטפל בשיטת גרינברג

Home: Welcome

מהי שיטת גרינברג

שיטת גרינברג מתבססת על היכולת המדהימה של הגוף להחלים ולחזור לאיזון. הגוף טומן בתוכו עוצמות שרובנו לא למדנו להתחבר אליהם. הטיפול באמצעות השיטה מאפשר לאנשים לצאת למסע של גילוי העוצמה הזו, גילוי העצמי האמיתי. במסע הזה אנחנו מקלפים ביחד את כל השכבות הלא אמיתיות על מנת להתחבר לאותה עוצמה, שהיא הפוטנציאל הטבעי שלנו. החיבור הזה יאפשר לנו להחלים מהר יותר מכאבים ופצעים, לחיות עם יותר נוכחות ולהשיג את המטרות שלנו ביעילות רבה יותר.


הטיפול הוא למעשה סוג של לימוד - אנו לומדים להגדיל את המודעות לתחושת הגוף, לרגשות, לפעולות ולמחשבות. מודעות ל-4 הרמות האלה מסייעת לזהות דפוסי התנהגות ישנים שכבר לא משרתים אותנו. כשהדפוסים נעשים יותר ברורים, אפשר לעצור ולהרפות אותם. אנו לומדים להגדיל את הרווח בין הטריגר לבין התגובה האוטומטית שלנו. כשהרווח הזה גדל אנחנו יכולים לבחור לא להגיב באוטמטיות, ובמקום זאת לנשום ולבחור את ההתייחסות ההולמת, כל מקרה לגופו. not to react but to respond.

Home: About Therapy
#-56.jpg
כמה מילים עלי

התחלתי את דרכי המקצועית כבר בצבא, כשהייתי לוחם וחובש ביחידה 669. הרגשתי טוב מאוד לאחר משימות החילוץ והפינוי. הרגשתי שאני עושה משהו משמעותי שעוזר לאנשים וזה נשאר איתי. נראה לי שתמיד אהבתי להיות איש שירות אבל לא הייתי בטוח בדיוק איך לשרת.

 

בתחילת שנות ה-20 בעיקר טיילתי בעולם ועבדתי לפרנסתי. סיימתי תואר לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב שהיה מעניין מאוד ופתח לי לגמרי את החשיבה. עם זאת, הבנתי שמקומי הוא לא באקדמיה ואני צמא לעודה עם אנשים, מגע, ועומק. בגיל 30 עברתי תקופה מאתגרת בה התמודדתי עם חזרה לארץ בלי עבודה ומגורים, פרידה מבת הזוג, וכאבי בטן שלעולם לא חוויתי לפני כן. חבר שלי שהתעסק בשיטת גרינברג הציע לי טיפול. בטיפול הוא הנחה אותי לנשום לאזור הכואב ולהסכים להרגיש אותו. כשעשיתי זאת שמתי לב שהכאב נהיה פחות דחוס, ככל שהמשכתי לנשום, להרפות שרירים ולהיות לגמרי בתוך החוויה של הכאב, כך הכאב התפזר. כל כך התרגשתי באותו יום שהתחלתי לעשות את אותו הדבר לבד בבית.

לאחר מכן, הגעתי למטפלת שהציעה מפגשים לכל מי שהיה לוחם בצבא. איתה המשכתי ללמוד איך להכיל כאב ורגשות אחרים, ומצבי השתפר. בתהליך הזה הבנתי שהדרך להתמודד עם כאב ופחד או כל רגש שאנחנו קוראים לו שלילי, הוא לאפשר אותו, להיכנס לתוכו, לא להתנגד לו. ושאם אתה מאפשר אותו לגמרי אז הוא עובר טרנספורמציה ומשתחרר. הרעיון הפשוט והגאוני: לאפשר את הכאב (על כל סוגיו) ולא להתנגד לו, כל כך הדהים אותי שאני עכשיו רוצה לחלוק אותו עם כל מי שמעוניין.

התנסיתי בשיטות טיפול שונות, ובסופו של דבר מה שהכי עבד בשבילי זה תהליך בשיטת גרינברג.

וזו הסיבה שהחלטתי להתמקצע בתחום.

כיום אני מלווה אנשים בתהליך שלהם ומאוד נהנה ממה שאני עושה, ושמח לראות את התוצאות שאנשים משיגים.

איך זה עובד

#-72.jpg

תשומת לב לגוף

מה שמאוד מיוחד בשיטה הזו הוא הדגש הרב על הגוף. השיטה שמה דגש על התשומת לב לגוף מתוך הבנה שהחיים נחווים בראש ובראשונה דרך הגוף. רב שיטות הטיפול מתמקדות בעיקר בשיחה ובנסיון להתמודד עם האתגרים ברמה השכלית. יש חיסרון מובנה בגישות אלו מפני שהן לא לוקחות בחשבון את העובדה שמאחורי כל דפוס מחשבתי יש רגש עמוק שטבוע בגוף, וכל עוד הרגש שם, לא ניתן לעשות שינוי משמעותי בחשיבה ובהתנהגות.

#-20.jpg

על התהליך

ברגע שהמטרה נעשית ברורה, ויש רצון להשיגה, התהליך יכול להתחיל. אנחנו נשתמש בכל הכלים של תשומת לב גופנית "מיינדפולנס" כדי לזהות מה עומד בינכם לבין המטרה, ונפעל להסיר את המכשולים.

#-3.jpg

פגישת אבחון לפי כף הרגל

הפגישה הראשונה היא פגישת אבחון לפי כפות הרגליים.
כפות רגלך מספרות כיצד אתה חי, איך אתה מרגיש, מה חשוב לך , מה אתה אוהב, איפה מושקעת האנרגיה שלך וכדומה. הן מספקות לנו הצצה לאיברים בגוף ולרמת הבריאות והאיזון הכללי. הכף רגל נותנת לנו אינדיקציה נוספת להבחין: מהי נקודת ההתחלה שלנו ולאן אנו רוצים להגיע. כף הרגל מראה על חוזקות ייחודיות לכל אדם, הבנה זו תאפשר לו להתמקד במה שמתאים באופן אישי בשבילו.

#-37.jpg

השיטה מסייעת לטיפול במגוון רחב של מצבים

- החלמה מכאב כרוני

- התמודדות עם קשיים רגשיים כמו חרדה, בדידות, דכדוך.

- חוסר סיפוק במערכות יחסים

- עייפות כרונית

- התמכרות לטכנולוגיה

ובאופן כללי לכל מי שרוצה לשפר את איכות חייו ומוכן להשקיע וללמוד כיצד לעשות זאת.

 

אם התחברתם לטקסט ואתם רוצים להשיג מטרה כלשהי, לשפר את איכות חייכם, או פשוט להתנסות , אני מזמין אתכם לבוא לפגישת היכרות כדי שתוכלו לראות כיצד שיטת גרינברג יכולה לסייע לכם.

הפגישה הראשונה כוללת אבחון בכף הרגל, שיחה, ועבודה במגע. אני מציע עכשיו את הפגישה הראשונה בחצי מחיר 125 ש"ח, ואשמח לראותכם.

הפגישות מתקיימות בתל אביב, רחוב מרכז בעלי המלאכה 21.


איך זה עובד

צור קשר

רח׳ מרכז בעלי המלאכה 21, תל אביב

0523727045

Thanks for submitting!

Home: Contact
bottom of page